Główna » Artykuły » Moje artykuły

Nowatorskie pomoce dla niepełnosprawnych

Kosmiczna technika i supernowoczesne oprogramowanie, owe przepis na sukces tegoż urządzenia, atoli też plecy jego niebotycznej ceny. Bebionic3 kosztuje zależnie od umeblowania od 25 000 aż do 35 000 dolarów[1]. To przed chwilą możliwości spośród jednej natomiast ogromna należność z drugiej strony skłoniły młodego studenta robotyki aż do podjęcia robocie nad osobistym projektem.
W środku mniej niżeli tysiąc dolarów

Zafascynowany owocami inżynierii biomedycznej, Joel Gibbard postawił osobiście za finis stworzenie całkiem sprawnej natomiast jak najtańszej protezy dłoni. Konkretnie takowej, której wartość nie przejdzie tysiąca dolarów. Cel istnieje szczytny. Spaceruje o owe, by jederman mógł osobiście pozwolić na nowoczesną protezę. Tak stanął Open Hand Project. Owe projekt modela Open Source. To znaczy, iż Gibbard ułatwia za darmo patenty i program potrzebne aż do wydrukowania protezy. Jedynym sumptem ze strony www potrzebującego dysponuje być samo wykonanie.
Korzystna dłoń inżyniera

Pierwszą grabula, Gibbard, skonstruował już na studiach. Model był przepustką do wzięcia przez niego tytułu Bachelor of Engineering (odpowiednik polskiego inżyniera). Wartość protezy przyrządzonej na Uniwersytecie w Plymouth wynosił lecz 270 funtów. Była owe jednak lecz cena nieużytych produktów. Gibbard nie wynagradzał chociażby w środku drukowanie, natomiast to o wiele zmniejszyło ceny prototypu. Nadszedł czas, ażeby wyprodukować grabula, która będzie w zasięgu ręki każdego.
Siostra, haki natomiast sponsorzy

Naczelnym etapem profesyj nad drukowaną dłonią było… kupienie drukarki 3D. Rozpoczął się nadzwyczaj przyjemny, kiedy przyznał Gibbard, okres przeglądania możliwości wyposażenia. Jednak poprzednio spod drukarki wyszły zupa części protezy, trzeba stało zacząć od czasu kształtów prostszych i z większym natężeniem oczywistych. Natomiast tak naczelnym dziełem Gibbarda stał się plastikowy siostra.

Gdy budowlaniec czuł się już na tyle miarodajny, aby podjąć do profesyj nad dłonią, postanowił przyjrzeć się rynkowi średnich i dostępnych protez. W poniższym celu udał się aż do szpitala Southmead w Bristolu. Już naczelny rzut oka na oferowane protezy upewnił Gibbarda co do cechy jego projektu. Pacjentom szpitala oferuje się zestaw wymiennych nakładek. W porównaniu do potrzeby istnieje to czy też nieruchomy marionetka dłoni, czy też hak. Aż do wykonania serii codziennych operacje konieczna istnieje więc kilkukrotna wymiana protezy. Odpowiedzią na te ambarasy ma istnieć Dextrus. Innowacyjna i supertania, mechaniczna proteza dłoni. Aż do sukcesu potrzebnie były natychmiast tylko kapitał. Aby odnaleźć Gibbard zobligowany powiedzieć światu o własnym projekcie, atoli od czegoż są przyjaciele…
Jestem drugi więc jestem wyjątkowy

Pobocznym ważnym ciągiem prac dotychczasowy testy. Na chętnych Gibbard nie zobligowany czekać jak mucha w smole. Jego znajomi ogłaszali dane o planie za pomocą portali społecznościowych. Niejaką z ludzi, do jakich dotarła poniższa wiadomość był Liam Corbett. Mężczyzna parę lat temu zachorował na zapalenie opon mózgowych. 1 z powikłań po chorobie jest obniżka dopływu posoki do kończyn. Niestety w razie Liama skończyło się owe amputacją dłoni. Gdy tylko Liam przeczytał w serwisie facebook o planie Open Hand, postanowił biegiem skontaktować się z jego twórca. Rezultaty pierwszych testów pozytywnie rozpoczęły Gibbarda. Proteza okazała się być dosyć lekka. Problememu nie stanowił też jej wygląd. Kiedy przyznał Liam z takową ręką czuje się bezprecedensowy.

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: pozycjoner1 (05.05.2015)
Wyświetleń: 71 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Witaj, Gość!
Sobota, 10.20.2018