Główna » Artykuły » Moje artykuły

Windy dla niepełnosprawnych na budowie

 

platformaWinda schodowa dla niepełnosprawnych

to specyficzna konstrukcja oparta na instalacji przy ścianie lub poręczy schodów. Odpowiednio wzmocniona konstrukcja może bez problemu unieść oraz powoli i bezpiecznie przetransportować osobę na wózku pomiędzy piętrami.

Windy dla niepełnosprawnych

konstruowana jest w oparciu o indywidualne cechy obiektu w którym będzie montowana. Mocowania, śruby oraz wyprofilowanie ewentualnego zakrętu będzie przecież zależne od indywidualnego projektu.

Wyposażenie domu w odpowiednie elementy przystosowujące jego konstrukcję pod potrzeby osoby niepełnosprawnej wymaga odpowiednich nakładów zarówno finansowych, ale również nakładu odpowiedniej pracy. Niestety budownictwo posiada pewne standardy ukształtowane między innymi przez lata ciągłej pracy inżynieryjnej nad budynkami. Same schody przez długi okres czasu były elementem wypracowanym jako idealne rozwiązanie do poruszania się pomiędzy kondygnacjami.

Z jednej strony pozwalały na pokonanie odpowiednio krótkiego dystansu, aniżeli w sytuacji w której zamiast schodów stosowane miałyby być pochylnie - dystans do pokonania po pochylniach i powierzchnia jaką taka pochylnia musiałaby zajmować okazuje się w budownictwie najzwyczajniej nieekonomiczne. Wygrały schody i związane z nimi problemy nieprzystosowania się do potrzeb wszystkich.

Od momentu wynalezienia widny w budownictwie pojawiła się nadzieja rychłego zlikwidowania wszystkich schodów i zastąpienia ich urządzeniami które zajmują najmniej miejsca do tego są wygodne.

Z czasem awaryjność urządzeń mechanicznych (powszechne nie tylko w windach ale we wszystkim co ruchome) pokazało wady stosowania powszechnego wind. Również ich cena i niebezpieczeństwo pożarowe sprawiło, że na wiele lat były one dodatkiem w budynkach, aniżeli standardem. Zobacz więcej w artykule: "Windy dla niepełnosprawnych"

Ponieważ na naszej stronie dokonują się cykliczne zmiany mające charakter usprawnienia przeglądania treści zapraszamy również do przeczytania artykułu

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: pozycjoner1 (05.14.2015) W
Wyświetleń: 1156 | Tagi: niepełnosprawni w pracy, winda dla niepełnosprawnych, winda schodowa | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Witaj, Gość!
Sobota, 10.20.2018