Główna » Artykuły » Moje artykuły

Codzienne wsparcie dla osób niepełnosprwanych przy poruszaniu się

Korzystanie ze specjalistycznego sprzętu do pokonywania bariery schodów

Jedną z większych barier jaką mają do pokonania w codziennym życiu osoby niepełnosprawne są schody i krawężniki. Budowlane podwyższenia mające ułatwić poruszanie się osobom w pełni sprawnych stają się barierą nie do pokonania dla osób na wózkach dla niepełnosprawnych, ale również stanowią ogromny problem.

Stosowane coraz powszechniej urządzenia montowane przy schodach budynków publicznych pozwalają na bezpieczne i sprawne przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami budynków.

Wsparcie jakie stanowi oferowana technologia transportowa jest niezwykle potrzebne aktywnym osobom, dla których poruszanie się na wózkach inwalidzkich nie będzie stanowić powodu do redukowania swojego życia towarzyskiego i społecznego.

Tworzenie społeczeństwa bez barier

Nieprzemyślane budownictwo tworzone zarówno w latach przedwojennych, międzywojennych jak również zaraz po niej przyczyniło się od pogłębienia różnic w społeczeństwie. Utrudniając możliwość poruszania się zepchnięto osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych na margines społeczeństwa. Nawet współcześnie, pomimo oczywistego uznania osób niepełnosprawnych i ich szczególnych praw w społeczeństwie wciąż łatwo znaleźć błędy w budownictwie, sposobie dostosowania obiektów publicznych pod potrzeby wszystkich chętnych do skorzystania z nich. Szczególnie trudne do zauważenia jest ułatwienie dostępu do szczególnie ważnych dla wszystkich ludzi miejsc – o ile nowoczesne budynki prawnie są przystosowane do możliwości poruszania się wózków inwalidzkich, to jednak wiele budynków starszego typu w których często mieszczą się ważne instytucje, w tym urzędy, szkoły, budynki instytutów odgrodzone są od chodników stromymi schodami.

Dostosowanie obiektów budowlanych do potrzeb niepełnosprawnych można wykonać przy pomocy specjalistycznych urządzeń montowanych na miejscu, takich jak windy schodowe dla niepełnosprawnych osób Platformy-przyschodowe.pl  , oraz dostępne na stronie Proreha podnośniki schodowe wykorzystujące mniejszą ilość miejsca. Warto też zwrócić uwagę na możliwość dofinansowania zakupu i instalacji tych urządzeń ze środków PFRON, środków samorządowych.

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: pozycjoner1 (05.18.2016)
Wyświetleń: 397 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Witaj, Gość!
Środa, 04.21.2021