Główna » Artykuły » Moje artykuły

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych dostarczane do budynków użyteczności publicznej

Budynek przyjazny niepełnosprawnym

Budynki wiekowe, które wybudowane były w minionym stuleciu bardzo często pozbawione są udogodnień pomagającym niepełnosprawnym sprawne poruszanie się wewnątrz obiektu czy też dostanie się do jego wnętrza.

stalux szyb windy

Aby dostosować obiekt dla niepełnosprawnych należy przygotować się na odpowiednio duże wydatki związane z pracami remontowo-budowlanymi. Dźwigi osobowe które zgodnie z prawem powinny być montowane w budynkach o następującej charakterystyce:

  • Budynki użyteczności publiczne, mieszkalne wielorodzinne, zamieszkania zbiorowego, oraz wszystkie budynki w których na ostatniej kondygnacji są pomieszczenia przeznaczone do przebywania więcej niż 50 osób, których różnica wysokości pomiędzy pierwszą kondygnacją a najwyższą kondygnacją jest wyższy niż 9,5 metra

  • Budynek opieki zdrowotnej, oraz opieki społecznej mający 2 lub więcej kondygnacji

są urządzeniami bardzo kosztownymi. Szczególnie dotkliwie koszty stosowania tych urządzeń mogą odczuwać organizacje i instytucje zobowiązane do budowy wind osobowych w zasiedlanym budynku, podczas gdy budżet organizacji w zupełności nie wystarcza na tego typu inwestycje.

Wsparcie z PFRON

Z uwagi na duży koszt urządzeń dźwigowych – wind i platform, inwestorzy chcący dostosować obiekt pod potrzeby osób niepełnosprawnych mogą starać się o odpowiednie dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który pokrywa do 80% kosztów zakupu i montażu windy do celów dostosowania obiektu pod potrzeby niepełnosprawnych.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronach http://www.pfron.org.pl/

Źródła: windydlaniepelnosprawnych.com.pl

Fot: Stalux

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: pozycjoner1 (05.17.2016)
Wyświetleń: 193 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Witaj, Gość!
Środa, 04.21.2021