Główna » Artykuły » Moje artykuły

Ciepła woda w domu dla niepełnosprawnych

Występujące w różnych rozmiarach oraz mające różne możliwości podgrzewania oraz zachowania ciepła zasobniki wody umożliwiają zastosowanie technik grzewczych oraz dostarczania ciepłej wody z odzysku ciepła z instalacji C.O.

schemat zasobnika

Zbiorniki ciepłej wody stosowane w domach dla niepełnosprawnych powinny być wykonane w odpowiednich technologiach takich jak stal nierdzewna. Stosując odpowiednią stal do produkcji zbiorników ciepłej wody można mieć pewność trwałości danej instalacji. Osoby chcące oszczędzać na ogrzewaniu powinny rozważać instalację zasobników nierdzewnych ciepłej wody, które wykorzystuje ciepło ogrzanej wody w płaszczu pieca centralnego ogrzewania.

 

Zasobniki ciepłej wody wykonane ze stali nierdzewnej oraz kwasoodpornej dają gwarancję, że zbiornik na ciepłą wodę nie będzie przeciekać ani też sprawiać problemów z przepływem wody,

Ceny zbiorników do instalacji wodnej przekraczają zwykle 2000 zł brutto. Odpowiednia konstrukcja tych urządzeń umożliwia zachowanie ciepła w zgromadzonej wodzie użytkowej mimo chłodnego otoczenia (zbiorniki ciepłej wody instalowane są zwykle w pomieszczeniach gospodarczych – garażach czy piwnicach, często w pobliżu pieca centralnego ogrzewania).

 

Zasobniki ciepłej wody w domu

Umieszczenie zasobnika ciepłej wody w pomieszczeniach gospodarczych to spora inwestycja. W zależności od dziennego zużycia wody (średnio można policzyć ilość ciepłej wody zużywanej tygodniowo lub miesięcznie i przeliczenie jej na dzienne czy 2-dniowe zużycie. Pamiętać należy, że ciepła woda wykorzystywana jest również do zmywania naczyń, prac w kuchni przy gotowaniu, ale też kąpieli i to przy tych czynnościach wykorzystywana jest najczęściej. Wykorzystanie ciepłej wody z domowego zasobnika nierdzewnego o odpowiedniej pojemności daje wygodę i komfort korzystania z ciepłej wody z pominięciem dodatkowych instalacji grzewczych – piecyków na gaz, czy elektrycznych podgrzewaczy podwyższających domowe media.

 

łazienka zasilana ciepłą wodą z zasobnika

Izolacje zasobników nierdzewnych ciepłej wody

Standardowo, najczęściej stosowanym izolatorem tego typu urządzeń grzewczych jest pianka poliuretanowa. W zależności od gęstości, oraz grubości kołnierza z pianki izolacja zasobników ciepłej wody jest bardziej sprawna zachowując temperaturę w zbiorniku na dłużej. Ważne jest również, aby w murach domu, jeżeli to możliwe stosować kołnierze na instalacje rur z ciepłą wodą użytkową – uniemożliwia to uciekanie ciepła poprzez wychładzane w zimie mury domu.

 

Zobacz również: Nowoczesne windy dla niepełnosprawnych

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: pozycjoner1 (01.04.2016)
Wyświetleń: 261 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Witaj, Gość!
Środa, 04.21.2021